Zaubes savvaļas kulinārais festivāls noslēdzies

Visu gadu pašvaldība un zaubēnieši gatavojās īpašam notikumam – Zaubes kulinārajam festivālam, kas aizritēja šī gada 8.jūlijā. Uz festivālu kopā pulcējās ap 1500 dalībnieku. Un četrās tematiskajās zonās šeit varēja nogaršot ap 12 dažādu veidu savvaļas produktu.

Š.g. 8. jūlijā notika “Zaubes savvaļas kulinārais festivāls” Šim notikumam pašvaldība un zaubēnieši gatavojās jau gandrīz visu gadu.  Iepriekš tika sarunāti dalībnieki, pasākumam saldētavās laicīgi sāka krāt medījumu gaļu un citus produktus, tika izplānota teritorija, veikti labiekārtošanas un sakopšanas darbi. Visspraigākās tomēr izvērtās pēdējās nedēļas pirms festivāla, kad līdz pat pēdējai naktij tika gatavotas degustāciju sagataves, notika siera siešana, ievārījumu vārīšana un citu gardumu gatavošana. Pasākuma organizēšana prasīja lielus resursus – cilvēki darbojās gan vēlu vakaros, gan agri no rīta, veltot tam daudz sava laika. Pasākuma sagatavošanā iesaistījās ap 80 cilvēku. Organizatori saka patiesu paldies pilnīgi visiem, kas iesaistījās šī pasākuma tapšanā.
Festivālā bija  četras  tematiskās zonas, kurās varēja nogaršot ap 12 dažādu veidu savvaļas produktu – no augiem, medījumiem, zivīm, piena, kas bija gan ēdiena, gan dzēriena formā. Visaizraujošāk bija skatīties un aprunāties ar gatavotājiem par ikdienā ne tik ierastām garšām un produktu īpašībām. Medījumu zonā bija īpašs pieplūdums, ka runāties pat īsti nebija laika. Publiski ar produktiem visās tematiskajās zonās  iepazīstināja pasākuma vadītājs Roberto Meloni. Savukārt vakarpusē sākās toršu konkurss “Labākā lauku torte 2017”, kur ar brīnišķīgi skaistām un nostrādātām  tortēm piedalījās  15 toršu cepējas un viens cepējs. Vinu vidū lepojās arī mūsu toršu meistares no Zaubes un Ieriķiem. 
Noēsts tika viss! Uz festivālu  ieradās  ap 1500 apmeklētāju un dalībnieku.  Priecīgu atmosfēru sarūpēja Cēsu pūtēju orķestris  pie Zaubes dižozola, dejotāji no Ķeipenes, mūsu pašu līnijdeju un zumbas dāmas -centrā un Kārlis Kazāks- muižas parkā. Savukārt mazajiem apmeklētājiem prieku sagādāja vizināšanās zirga ratos vai ponija mugurā, prāta un roku veiklību varēja pārbaudīt “Mamma daba” un Dabas aizsardzības pārvaldes radošajās darbnīcās, drosmīgākie varēja izmēģināt apaļās “Rupuču” laivas, bet garšīgas lietas varēja iegādāties “Zaļajā tirdziņā”.
Nu jau zaubēnieši sākuši gatavoties nākamam gadam, lai ar apjomīgu  programmu varētu uzņemt ciemiņus, paši priecāties un lepoties ar savējiem ražotājiem, audzētājiem un dažādu ēdiena pagatavošanas knifu zinātājiem.  Īpašs paldies visiem par šo gadu!

Foto: Valdis Ošiņš un Eva Staltmane