Konkurss “Labākā lauku torte”

Š.g. 8. jūlijā, Zaubes savvaļas kulinārā festivāla ietvaros, pirmo reizi notiks konkurss “Labākā lauku torte”, kur pieteikt savu gatavoto torti aicināta ikviena tradicionālo lauku toršu cepēja.

Konkursa “Labākā lauku torte” mērķis ir popularizēt lauku tortes cepšanas prasmes, veicināt to tālāknodošanu no paaudzes paaudzē, kā arī uzsvērt dabīgo produktu izmantošanas nozīmi toršu gatavošanā. Ņemot vērā, ka konkurss notiks Zaubes savvaļas kulinārā festivāla ietvaros, kā viens no galvenajiem uzsvariem un vērtēšanas kritērijiem ir – toršu pagatavošanā ir jāizmanto dabīgi produkti –  lauku olas, lauku piena produkti, sezonas dabas veltes.

Pieteikties konkursam var ikviens arī tie, kuriem kūku cepšana ir tikai aizraušanās. Lai pieteiktos, jāsūta e-pasts, kur jāapastāsta par sevi un savu kūku cepšanas pieredzi, konkursam pieteikto torti, minot no kurienes cēlusies tās recepte. Pieteikums ir jānosūta līdz š.g. 3. jūlijam uz e-pastu turisms@amatasnovads.lv.

Visas pieteiktās tortes jāceļ galdā 8. jūlijā, plkst. 17:00, Amatas novada Zaubes muižas parkā, kur kopā ar TV raidījuma  “Kūku kari” vadītāju Ilzi Briedi tiks noskaidroti konkursa uzvarētāji. Konkursu organizē Amatas novada pašvaldība, atbalsta un balvas nodrošina uzņēmumi “Dobeles dzirnavnieks”, “Dansukker”, viesnīca “Annas Hotel”, “Restorāns 3”.

Konkursa “Labākā lauku torte” nolikums