Mūsu, Zaubes savvaļas kulinārā festivāla, stāsts aizsākās toreiz, kad vēl mednieku un makšķernieku klubs “Zaube” rīkoja “Zaubes ezera svētkus”. Piecus gadus pēc kārtas kolektīvs Lejas ezera krastos pulcēja makšķerēšanas un medību entuziastus un viņu atbalstītājus, vietējos zaubēniešus un tālākus viesus no malu malām. Jau toreiz uz ugunskura tika vārīta zivju zupa, uz iesma cepts meža cūkas cepetis un kūpinātas zivis, bet kājām un sirdij griezties deju solī lika mūziķu grupa – runā, ka gaisma virs ezera krastiem ataususi nemaz tumsu nesagaidījusi.

Pēc tam, kad “Zaubes ezera svētki” bija krāšņi sagaidījuši savu jau 5 gadu jubileju, par loģisku stāsta turpinājumu izvērtās Amatas novada pašvaldības iesaistīšanās, lai svētkus padarītu vēl garšām, cilvēkiem un aktivitātēm bagātākus. 

Izveidojusies sadarbība sevi pierādīja, jau pirmajā gadā pulcējot vairāk kā 1000 apmeklētāju. Tradicionālajām mednieku un makšķernieku veltēm piepulcējās arvien citas dabas veltes, aktivitātes, konkursi un neskaitāmi daudz cita, kas festivālā apmeklētājiem – kārumniekiem un garšu baudītājiem – gadu no gada ir licis atgriezties Zaubē.

Satiksimies Zaubē! Atkal un atkal. 

 

Biļetes uz meistarklasēm