NODARBĪBU CIKLS – “Jaunrade savvaļas produktu gatavošanā” nodarbības

26.oktobrī 2021

Pirmā nodarbība “Savvaļas augu virtuve”
Savvaļas augu eksperte un dabas studijas “Skara” izveidotāja Dr. paed. Vaira Kārkliņa stāsta un rāda, kā ikdienas uzturu bagātināt ar savvaļas augiem.
Daudzus augus dārzā mēs uzskatām par nezālēm, bet nezinām, ka tie ir pat vērtīgāki nekā kultūraugi. Kādas ir šo nezāļu labās īpašības un kā no tām pagatavot garšīgas un veselīgas maltītes, par to ir šajā nodarbībā. 

Nodarbība pieejama šeit – Cikls “Jaunrade savvaļas produktu gatavošanā”. Pirmā nodarbība “Savvaļas augu virtuve” – YouTube.

 

Otrā nodarbība “Zaļā mājas aptieciņa” – Kā augus lietot veselības uzturēšanā
Nodarbības “Zaļā mājas aptieciņa” ietvaros mācies saprast augu valodu, kurā tie stāsta par sevi un to, kā tie var palīdzēt uzturēt mūsu veselību. Iespēja iepazīt ārstniecības augu bezalkoholiskās tinktūras, pulverus un citas lietošanas formas veselības uzturēšanai.

Nodarbība pieejama šeit – Cikls “Jaunrade savvaļas produktu gatavošanā”. Otrā nodarbība “Zaļā mājas aptieciņa” – YouTube.

 

Trešā nodarbība “Zaļā kosmētika” – Kosmētika pilnīgi bez ķīmijas
Nodarbības “Zaļā kosmētika” ietvaros uzzini, kādi visiem dabā pieejami augi ir izmantojami pašu gatavotajos kosmētikas līdzekļos un kā pašrocīgi pagatavot ādas kopšanas līdzekļus lietošanai ikdienā no dabīgām vielām bez ķīmijas.

Nodarbība pieejama šeit – Cikls “Jaunrade savvaļas produktu gatavošanā”.Trešā nodarbība “Zaļā kosmētika” – YouTube.

 

Ceturtā nodarbība “Zaļā mājas tīrība” – Kā ar augiem tīrīt māju
Nodarbība ir veltīta zaļajai mājas tīrībai. Uzzini, kādi visiem dabā pieejami augi ir izmantojami, lai pagatavotu līdzekļus tīrības uzturēšanai mājās.

Nodarbība pieejama šeit – Cikls “Jaunrade savvaļas produktu gatavošanā”. Ceturtā nodarbība “Zaļā mājas tīrība” – YouTube.

RECEPTES NO NODARBĪBĀM PIEEJAMAS ŠEITFotoreceptes no Vairas Kārkliņas nodarbībām.

 

 

 

Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” projekts Nr.18-00-A019.333-000022 “Savvaļas brīnumi – Wild Wonders”

Tev varētu arī interēsēt:

Iepazīsti Zaubi ainaviskā izbraucienā ar velosipēdu!

08.jūlijā 2022
Zaube ir ne vien ozoliem bagāta vieta, bet arī bagāta ar savvaļas ainavām, mežiem un pļavām, ko aicinām baudīt dodties laiskā velobraucienā.

Zaubes savvaļas kulinārā festivāla 2022 programma

03.jūlijā 2022
Pēc divu gadu pārtraukuma klātienē atgriežas Zaubes savvaļas kulinārais festivāls, kura tēma šogad ir “izdzīvošana dabā”. Šī gada 9. jūlijā Zaubes Augšezera un Lejasezera krasti, un Muižas parks visas dienas garumā pārtaps garšu ceļojumā, kurā ikviens visdažādākajos veidos varēs izgaršot uz izzināt savvaļu un savvaļas garšas. Šogad ieeja festivālā bez maksas!

Izsludināta pieteikšanās uz meistarklasēm!

02.jūlijā 2022
Piedzīvo neaizmirstamu ēdiena gatavošanas pieredzi ar mūsu lieliskajiem pavāriem un savvaļas kulinārijas entuziastiem!

Zaubes savvaļas kulinārais festivāls 2022

22.jūnijā 2022
Piedzīvo garšas, stāstus un iegūsti jaunus iespaidus 9.jūlijā Zaubes savvaļas kulinārajā festivālā! 

Klajā nākusi “Zaubes savvaļas receptes 2021” grāmatiņa

11.novembrī 2021
Grāmatiņā apkopotas 15 savvaļas receptes. Grāmata pieejamā gan latviešu, gan angļu valodā.

NODARBĪBU CIKLS – “Jaunrade savvaļas produktu gatavošanā” nodarbības

26.oktobrī 2021
Nodarbībs vada Vaira Kārkliņa, savvaļas augu eksperte, “Dabas studijas ”Skara”” vadītāja. Visas nodarbības pieejamas YouTube!
Biļetes uz meistarklasēm