Zaubes savvaļas kulinārais festivāls 2022

22.jūnijā 2022

Zaubes savvaļas kulinārais festivāls 9. jūlijā!  

Zaubes savvaļas kulinārais festivāls ir bijis Cēsu rajona lauku partnerības starptautiskā projekta nr. 18-00-A019.333-000022 “Savvaļas brīnumi-Wild Wonders” aktivitāte, kas varēja notikt pateicoties ES ELFLA LAP 2014.-2020. gadam apakšpasākuma 19.3 “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” programmas ietvaros piešķirtajam finansējumam. Sakarā ar COVID-19 pandēmiju 2021. gadā festivāla lielākā daļa aktivitāšu notika tiešsaistē! Attālināti, digitālā formātā notika meistarklases, semināri, kas bija liels izaicinājums festivāla organizatoriem un visiem iesaistītajiem! Video un foto receptes, nodarbības, tiešsaistes meistarklašu ieraksti tagad ir apskatāmi Zaubes festivāla YouTube kanālā materiāli ir pieejami gan latviešu, gan angļu valodā. Tas protams ir ieguvums!

Visiem par prieku – šovasar 9.jūlijā tiekamies klātienē, lai Zaubes savvaļas kulinārais festivāls aug un radoši attīstās! Šī gada festivāla tēma ir “izdzīvošana dabā”.

Šī gada 9. jūlijā Zaubes Augšezera un Lejasezera krasti, un Muižas parks visas dienas garumā pārtaps garšu ceļojumā, kurā ikviens visdažādākajos veidos varēs izgaršot uz izzināt savvaļu un savvaļas garšas. 

Šogad ieeja festivālā bez maksas.

Festivālā plašu ēdienu klāstu piedāvās nogaršot mednieku un makšķernieku kolektīvs “Zaube”. Festivālā būs arī mājās cepta maize ar savvaļas garšu smēriņiem un sēņu zupu. Neiztrūks arī Zaubes alus ar savvaļas garšu. Plašā klāstā būs nogaršojami un iegādājami mājražotāju gatavoti alkoholiski un atspirdzinoši dzērieni.  

Gatavošanas meistarklases, uz kurām jāpiesakās iepriekš, vadīs Ingmārs Ladigs, “Re-chef” šefpavārs, Baiba Stepiņa, “Kārļa muižas” saimniece, Vaira Kārkliņa, dabas studijas “Skara” vadītāja un Lizete Puga, kura vadīs meistarklasi bērniem. Dalībnieku skaits meistarklasēs ir ierobežots, biļetes iespēja iegādāties www.bilesuserviss.lv.

Kā mežā uzbūvēt virtuvi un pagatavot maltīti demonstrēs Andžejs Reiters. Kā izdzīvot dabā mācīs Jaunsardzes centra instruktori. Bet lekcijā “Ko darīt, kad ir “pasaules gals”?” stāstīs Māris Olte. 

Savukārt sertificēta uztura speciāliste, fizioloģe, kā arī uzņēmuma “Manas Garšas” radītāja un vadītāja Baiba Grīnberga  vadīs lekciju “Dabas garšu daudzveidība un kvalitatīvas ilgmūžības potenciāls”. 

Latvijas Nacionālais dabas muzejs priecēs ar sēņu un augu izziņas staciju. Šeit varēs uzzināt gan par ēdamiem, gan par indīgiem augiem, kā arī nogaršot “izdzīvošanas” dzērienu no čagas. Par makšķerēšanu varēs uzzināt un makšķerēšanas iemaņas varēs pārbaudīt Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra stendā. 

Mazie un lielie festivāla apmeklētāji varēs piedalīties dažādās radošās darbnīcās – šaut ar lokiem, izbraukt ar apaļo “Rupuču” laivu, piedalīties Jaunsardzes izdzīvošanas aktivitātēs, vizināties zirga pajūgā un iznomāt riteņus, lai izbrauktu apkārtnes maršrutus.

Kā ik gadu ar skaistām un unikālām lietām priecēs Zaļā tirdziņa dalībnieki.  

Par labu omu rūpēsies Dita Lūriņa un Karīna Tatarinova, duets “Mediante”, Cēsu pūtēju orķestris un pašdarbnieku kolektīvi. Festivāla izskaņā dejas vairāku stundu garumā lustīgā zaļumballē.  

Ieeja festivāla no plkst. 12.00.  

Pasākumu organizē biedrība “Vidzemes Radošie stropi” sadarbībā ar biedrību “Cēsu rajona lauku partnerība” un Cēsu novada Amatas apvienības pārvaldi, finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Tev varētu arī interēsēt:

Iepazīsti Zaubi ainaviskā izbraucienā ar velosipēdu!

08.jūlijā 2022
Zaube ir ne vien ozoliem bagāta vieta, bet arī bagāta ar savvaļas ainavām, mežiem un pļavām, ko aicinām baudīt dodties laiskā velobraucienā.

Zaubes savvaļas kulinārā festivāla 2022 programma

03.jūlijā 2022
Pēc divu gadu pārtraukuma klātienē atgriežas Zaubes savvaļas kulinārais festivāls, kura tēma šogad ir “izdzīvošana dabā”. Šī gada 9. jūlijā Zaubes Augšezera un Lejasezera krasti, un Muižas parks visas dienas garumā pārtaps garšu ceļojumā, kurā ikviens visdažādākajos veidos varēs izgaršot uz izzināt savvaļu un savvaļas garšas. Šogad ieeja festivālā bez maksas!

Izsludināta pieteikšanās uz meistarklasēm!

02.jūlijā 2022
Piedzīvo neaizmirstamu ēdiena gatavošanas pieredzi ar mūsu lieliskajiem pavāriem un savvaļas kulinārijas entuziastiem!

Zaubes savvaļas kulinārais festivāls 2022

22.jūnijā 2022
Piedzīvo garšas, stāstus un iegūsti jaunus iespaidus 9.jūlijā Zaubes savvaļas kulinārajā festivālā! 

Klajā nākusi “Zaubes savvaļas receptes 2021” grāmatiņa

11.novembrī 2021
Grāmatiņā apkopotas 15 savvaļas receptes. Grāmata pieejamā gan latviešu, gan angļu valodā.

NODARBĪBU CIKLS – “Jaunrade savvaļas produktu gatavošanā” nodarbības

26.oktobrī 2021
Nodarbībs vada Vaira Kārkliņa, savvaļas augu eksperte, “Dabas studijas ”Skara”” vadītāja. Visas nodarbības pieejamas YouTube!
Biļetes uz meistarklasēm